مقالات

Article

بهترین زمانِ ارتودنسی دندان

ارتودنسی، درمانی برای صاف‌کردن، حرکت دادن دندان، بهبود کارکرد دندان ها و زیباتر شدن ظاهر است. اگر دندان ها به صورت مرتب در کنار هم قرار نگرفته باشند، تمیز کردن آن ها کاری دشوار است. همچنین این عدم تناسب کافی مابین دندان ها و دو فک، در حین گاز زدن و جویدن موجب فشار بر روی ماهیچه های فک شده و ناراحتی هایی برای فک و سردردهایی را برای شما به همراه خواهد داشت.

محدودیت خوردنی، ارتودنسی

ارتودنسی که معمولا با سیم‌کشی همراه است، به خودی خود سبب ناراحتی و اذیت‌شدن شما نمی‌شود. در واقع سیم‌کشی که مابین دندان‌ها و فک صورت قرار می‌گیرد، اگر با مراقبت همراه باشد، سبب آسیب نمی‌شود.

انواع ارتودنسی کودکان

ارتودنسی توصیه دندانپزشک فرزندتان است؟ تصور می‌کنید با توجه به ظاهر دندان‌های کودک‌تان به ارتودنسی نیاز دارد؟ احتمالا سوالات زیادی ذهن شما را درگیر کرده است، برای پاسخ به این دست از سوالات، این راهنمای کامل در مورد ارتودنسی کودکان را برای شما مهیا نموده‌ایم.

دندان شیری و ارتودنسی

تمام افراد در هر سنی دوست دارند دندان‌های سفید و منظم خود را در قالب لبخندی زیبا به دیگران نشان داده و آن را به رخ بکشند.

بهترین خمیردندان، کودکان

در این مقاله اطلاعات مورد نیاز برای انتخاب یک خمیردندان خوب برای فرزندتان را در اختیار شما قرار میدهیم، تا بتوانید انتخاب مناسب و آگاهانه‌ای از میان سیل عظیم خمیردندان‌های موجود در بازار داشته و فریب تبلیغات رنگارنگ خمیردندان‌های کودک موجود در بازار را نخورید.

چرخه زندگی یک دندان

بیشتر اعضای بدن هنگام تولد شکل می‌گیرند. با بالارفتن سن، ارگان‌‌های بدن رشد کرده و توسعه پیدا می‌کنند اما از جهت شکل فیزیکی تغییری نمی‌‌کنند. اما دندان‌ها اینطور نیستند.

چرا بوی بد دهان؟

بوی بد دهان یکی از معضلات اصلی در ارتباطات اجتماعی افراد می باشد. شاید تعجب کنید اگر بگوییم بوی دهان افراد سالم نه تنها بد نیست، بلکه خوشایند نیز می باشد. پس چرا مردم از بوی بد دهان شکایت دارند؟

پیشگیری از پوسیدگی دندان

پوسیدگی دندان از شایع ترین بیماریها در دنیا است و بنا بر آمار سازمان بهداشت جهانی بین 60 تا90 درصد دانش آموزان وحدود صد درصد بزرگسالان را در طول عمر مبتلا می نماید.
با اعتماد به نفس لبخند بزنید
LOADING